18.12.2018 14:53:01
Dosavadní shrnutí sezóny 2009
Letošní sezónu jsem po šesti týdnech odpočinku zhruba 1. prosince 2008. Vzhledem k tomu, že jsem dost bojoval s nějakými virózami a byl jsem nucen brát několikrát antibiotika tak opravdové trénování začalo bohužel až v půlce ledna. Letošní zima přála běžkám, dokonce i u mě domu v Hradci Králové. Měl jsem stopu hned od baráku...
O to hůř se jezdilo na kole. V půlce února jsem odjel do Španělska (Benidorm - můj druhý domov v době mého působení ve Španělsku) a tím jsem nepříjemné trénování příjemně vyřešil. V době mého dvouměsíčního pobytu v Benidormu, kde jsem byl i s rodinou jsem si odskočil na týmové soustředění na Mallorcu. Setkání s týmem před sezónou bylo velmi příjemné zpestření tréninku.
Zhruba týden před prvním závodem (Český ráj) jsem se vrátil zpět do ČR a oproti loňskému roku, kdy jsem strávil pouze 14dnů v teple jsem cítil mnohem menší opotřebování psychiky, která při najíždění pouze v chladném podnebí dost trpí. Na startu 1. závodu sezóny - Českého ráje jsem měl najeto 12tis km na kole a cca 800km na běžkách.

Začátek závodní sezóny si myslím nebyl špatný.
25. 4. Author Český ráj 1.místo
26. 4. Ratibořický maraton 1. místo
2. 5. Author Šela maraton 4. místo
9. 5. Kellys Malevil Cup 1. místo
16. 5. KPŽ Trans Brdy 1. místo
17. 5. Okolo Pardubic - z technických důvodů nedokončil
23. 5. KPŽ Trutnovská 50 1. místo
24. 5. Okolo Liberce 2. místo
Těmto výsledkům také vděčím i tzv. sportovnímu štěstí a materiálu, který mě v podstatě nezradil. Za všechny tyto závody pouze jeden defekt(Šela), kde ani dle mého skoro neprůstřelné Geax nevydržely. Když jsem defekt viděl bylo mi jasné, že bych prorazil cokoliv...
Druhý a zatím poslední technický problém byl s nábojem zadního kola. Zpětně zjišťuji, že prvotní impuls technické závady byl můj úžasný pád na Malevil Cupu, kde jsem šel tak přes řidítka, až se mi vyrazilo zadní kolo z rámu a pravděpodobně už tam se poškodila karbonová osa. Už jen bylo otázkou času kdy osa praskne úplně. Nedávám to za vinu výrobku jako takovému, protože jsem se pádu na Malevilu bohužel osobně aktivně účastnil a až se divím, že zbytek kola tento pád do kamení vydržel.


Vzhledem k dosavadním výsledkům vnímám i porážku pozitivně. Obvzlášť když je tato porážka férová jako například ta poslední v Liberci od Kristiána Hynka. Navíc to ukazuje na to, že jsem porazitelný a motivuje mě to se neustále zlepšovat a neusnout na vavřínech.
S fungováním týmu jsem spokojený - hýčkají si mě stejně jako loňskou sezónu a vše funguje jak má.


Tento týden po konzultaci s MUDr. Karlem Martínkem (CykloTrenink.com) i když počasí moc nepřeje se snažím dohnat množství natrénovaných hodin, které při závodech, které nyní byly každý víkend, začínají chybět a projevuje se to na všeobecné vytrvalosti. Jsou to tréninky na cca 250-270 wattech při váze 68Kg 4-6 hodin. Tímto si trošku utlumím formu, ale je to jediný způsob jak vydržet s dobrou výkonností co nejdéle. Snad nebudu do příštích závodů příliš unavený a budu schopen se poprat o přední pozice nebo vítězství.
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.03 sekund 593,175 návštěv