18.12.2018 14:47:51
KPŽ Chrudim a CMT Okoloústí
Poslední víkend byl poskládaný jako už po několikáté v této sezóně. Nejdříve sobotní KPŽ a pak nedělní CMT. A i přesto, že to byl jeden víkend tak se počasí diametrálně lišilo.
V Chrudimi to byl podvodní svět a v Ústí skoro sucho, což jsem ocenil nejen já, ale i moje kolo. To se po sobotním závodě nekompromisně dožadovalo nočního servisu, aby v neděli ráno vůbec nějak fungovalo.

Manitou Železné hory si vybral po letním počasí opravdu extremní změnu. Déšť, zima, bláto a bezedné kaluže se asi všem zúčastněným postarali o hluboký zážitek. Jen málo kdo dojel s brzdovým obložením, bez pádu a s plně funkčním zrakem. Podle mě zrovna oči trpěly nejvíce. V brýlích se nedalo jet a bez nich to nebylo o moc lepší. Nedokážu si představit co dělají v takovém počasí ti co mají brýle, nebo čočky.
Závod měl díky počasí a podmáčenému terénu jednoduchý průběh. Hned od startu se začalo jet ostře a neustálým odpadáváním jednotlivých závodníku jsme v první skupině zůstali čtyři (Vokr, Ježek, Rauchfuss a já). Měl jsem dost boj udržet kontakt v technických pasážích a jen těžko bych spočítal kolikrát jsem si musel první skupinku dojíždět. To mi bralo hodně sil a v závěru jsem cítil že to už nějak chybí... Dojezd jsem znal a bylo mi jasné, že dojedu do cíle s největší pravděpodobností jako poslední ze skupiny :-(
Asi dva km před cílem si nás dojel (což nechápu jak?) Honza Fojtík a o kousek dál nám "odskočil" Vokr, který tím vyřešil otázku: Kdože to dnes vyhraje. Já dojel jak jsem čekal. Z pěti pátý.
Vzhledem k počasí považuji za úspěch, že jsem se dokázal vůbec udržet v první skupině a jen dvakrát jsem si lehce "lehl" do bezedné kaluže.Okoloústí bylo jiné kafe. Večer jsem zvažoval jestli tam mám vůbec vyrazit. Nechtělo se mi znovu do takového marastu. O to víc mě překvapilo, že to tam bylo skoro na suchu a v cíli byly čitelné i nápisy na dresech.
Hned od startu se udělala tříčlenná skupinka Horák, Novotný a já. I když jsme se občas navzájem "cukli" tak to nakonec muselo zůstat na závěrečný spurt. Trať byla rychlá ale přitom nechyběly kopce ve kterých se dalo útočit, ale poslední kilometry tratě nedávaly moc možností na roztrhání skupinky. Dojezd do úzké brány v zatáčce a navíc těsně před cílovou páskou není moje parketa. Cílem jsme nakonec projeli všichni v minimálních rozestupech v pořadí Horák, já a Novotný.

Foto: MTBS.CZ
VAH
Komentáře
#1 | pelouch dne 05.08.2010 22:46:23
Dik za odpoved važim si toho že sis našel čas v tak nabytem programu tak doufam že to vyjde v ostravě a jinak jak bylo v alpach nam to letos nevyšlo bohužel počasi tak snad na přes rok tak se měj a at nam to šlape
#2 | pelouch dne 09.08.2010 20:58:13
No tak konečně to vyšlo gratulujem a zrovna na mistrovstvi to potěši a opět nam nepřalo počasi trasa super ale opět toho bahna marne letos to je skoro pravidlem co zavod to prši a bahno tak jen tak dale a snad se už uklidni počasi
#3 | pelouch dne 19.08.2010 20:58:03
No že by se to konečne otočilo tak jen tak dale at nam to šlape
#4 | JanHruska dne 19.08.2010 21:15:44
Ahoj, no kéž by jsi měl pravdu... V kažkém případě je dobré když to jede, ale důležitější když to brzdí Smile
Honza
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.05 sekund 593,167 návštěv