18.12.2018 15:19:00
KPŽ Šumava + MČR ½ Maratonu Okoloostravy + KPŽ Ještěd Tour + Havex MTB maratón
Opět jsem se dostal do drobné "časové tísně" a můj web je jedna z prvních věcí, která to pocítí snížením mé péče :-) Ale když to tak shrnu, tak vzhledem k mé (snad konečně) vzestupné výkonnosti je lepší nemít čas psát, že se mi jezdí dobře a i něco vyhraji, než mít času mraky, ale psát o tom jak se trápím a nejde to... Takže jakpak zpětně vnímám a hodnotím uplynulé tři víkendy???
KPŽ Šumava
Starty na MTB jsou stále rychlejší, ale kdo chce vidět ještě rychlejší start má šanci. Stačí vypsat co nejblíže startu prémii (pokud možno finanční) a hned to má od startu ještě větší "dynamiku" :-) Prémie na druhém kilometru na Zadově nadělila celé startovní pole dokonale. První polovinu trati jela první skupinka zásadě kompaktně díky klesající tendenci a až druhá část ukázala kdo tento den měl a kdo neměl svůj den. I když jsme se roztrhali a opět zpět spojili bylo jasné, že se rozhodne v posledním stoupání a to mezi Boudným, Hejdukem, Novotným a mnou. Musím přiznat, že ikdyž jsem měl pocit, že bych závěr mohl zvládnout tak mě mohy v posledním kopci zklamaly a ztratil jsem kontakt s vedoucí trojicí kterou jsem už nedokázal do cíle dojet. Tím pádem z toho byla brambora, ale poprvé po dlouhé době jsem měl v závodě pocit, že nohy docela jedou a mají jiskru.
MČR ½ Maratonu Okoloostravy - Na mistrák jsem odjížděl se smíšeným pocitem. Poslední tréninky jsem cítil, že se mi jezdí lehce, ale vzpomínka na poslední závod kde jsem nestačil nejlepším moje pozitivní pocity zase dost "chladili". Další nepříjemnost přišla pár minut před startem, když začalo pršet. Jak je známo tak jízda po blátě není můj šálek kávy. Ale když už se jednou postavím na start, tak jsem rozhodnutý poprat se o maximální výsledek! Hned od startu jsem cítil, že to jede a je šance na titul. To mě hnalo a motivovalo jet i blátě nad své možnosti. Je pravda, že mí největší soupeři (Nonotný a Hejduk) měli defekt a cestu k titulu mi usnadnili, ale lehkost se kterou jsem ten den jel mi příjemně připomínala loňskou sezónu. A i když ze na startu nesešla zdaleka celá česká špička, tak věřím, že ten den bych dokázal držet krok s nejlepšími. Jak se říká "historie se neptá" a i když jde jen o titul v půlmaratonu tak to v čechách (půlmatatonovém království) zřejmě nějakou tu váhu má... S tím asi nic nenadělám/e :-) Ještě bych rád hrdě zveřejnil výsledek "mladého Hrušky" (můj syn Filip) který mi svým vítězstvím v dětské kategorii hodil rukavici. Já vyhrát prostě musel, jinak by zase machroval, že letos má lepší výsledky než já.KPŽ Ještěd Tour - V Liberci letošní počasí nezklamalo a opět bylo mokro. Hodně mokro! Psát zase dokola, že vodu na trati slušně řešeno nemám rád je asi zbytečné. Ale díky tomu, že jsem si po Ostravě docela věřil, tak jsem si snažil nepřipustit, že lije jako z konve. Navíc mi nahrávala náročnost tratě. Jen jsem měl obavy z vodou vymletých sjezdů. Dalo by se tam při troše nepozornosti, nebo smůly snadno lehnout. Odstartovalo se ostře a já se snažil o neustále ostré tempo. Bylo mi jasné, že musím soupeře (především Vokra a Boudného) "umlátit" neustálými nástupy a ostrým tempem dříve než přijde dlouhé stoupání na Ještěd. Tam jsem si plánoval rozhodující útok, který mi i vyšel. To mě ale moc neuklidňovalo, protože závěr závodu byl hlavně sjezd a tam já nechtěl riskovat pád ani defekt. V posledním těžkém stoupání po podmáčené louce jsem kluky už viděl kousek za mnou. Ale v prudkém kopci se časové rozestupy hodně zkreslují a vedení jsem si do cíle už vcelku dobře kontroloval. Letos to byl rozhodně první závod, kde jsem se cítil dobře jako za "starých časů". Netvrdím, že to nebolelo, ale někdy to prostě bolí a nejede to a jindy to bolí a přitom to frčí...

Havex MTB maratón
- Hned druhý den mě ještě čekal závod ve Vrchlabí. Po Ještědu to díky kopcovitému profilu a čerstvým závodníkům nebyla zrovna procházka. Do toho jsem ještě ztratil dost času náročným nočním servisem kola, aby po blátivé koupeli (likvidaci) v Liberci bylo schopné fungovat na dalším závodě. Byl to trochu test jestli mám na to závodit na doraz dva dny po sobě. Výsledek testu je smíšený. První polovinu závodu jsem si dokázal udělat malou tříčlennou skupinku (já, Eberl, Rauchfuss) a v druhém kole z ní v předposledním kopci odskočit. Bohužel ne dostatečně daleko a ve sjezdu mě Rauchfuss dojel. Takže do posledního technicky dost náročného kopce jsme najížděli společně. Tam mi prachsprostě došlo a odpadl jsem. Pak už to byl jen přesun do cíle a mé druhé místo mi dalo jasnou odpověď jestli už mám fyzický fond na dva po sobě jdoucí náročné závody nebo jen jeden závod. Po závodech tím pádem následovalo příjemné odpočívání a snad i "oprášení formy" na (nejlépe) zbytek sezóny...

Foto:
Markéta Navrátilová, VAH, Mirek Chládek, mtbs.cz
Komentáře
#1 | pelouch dne 24.08.2010 10:31:53
No vidim že se nam vraci stary Hruška což je dobře třeba trošku prohnat tu selebritu Boudneho. Tak jen tak dale no a stim brzděnim maš pravdu někdy je to o držku .
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.04 sekund 593,198 návštěv