18.12.2018 15:59:47
Cyklobraní

Když bych to napsal ve stručnosti, tak příprava na cyklobraní byla následující: Deset dnů na antibiotikách jsem ukončil ve čtvrtek polknutím poslední tablety a po pěti dnech skoro "nicnedělání" jsem se v pátek jel projet, abych zjistil jak na tom jsem. Na nějaké velké testování to zrovna nebylo, ale aspoň jsem trochu oživil nohy a připomněl jim, že po nich budu v sobotu chtít aby šlapaly. Vzhledem k tomu že jim to moc "nevonělo" tak mi bylo jasné že to v sobotu nebude žádná excelentní forma :-( Díky tomu, že se jelo převážně po rovině, tak se dalo (silničářsky) šetřit síly. Trochu mi to připomínalo belgické klasiky, kde se jede stále po úzkých cestách mezi poli, stále levá... pravá... a kdo nejede v čele skupiny ten je předem odsouzený k odpadnutí a je to jen otázkou kdy to přijde.

Cyklobraní bylo stejné. První a zásadní rozdělení početné vedoucí skupiny neproběhlo do (jediného) kopce, ale po rovině v částečně rozbahněném úseku, kde bylo potřeba najet ve špici a následně na travnaté pěšině, kde to měl každý pěkně za své... To mi nedělalo problémy - co tě v profíkách v Belgii naučí to v Jevišovce jako když najdeš :-)))

Problém jsem měl až v druhém okruhu, kde naše pětičlenná skupina najela do krátkého, ale nepříjemného kopce a nadělila se. Boudný odskočil na pár metrů a naše skupina (Mareš, Ježek a já) ho nedokázala dojet. Těžko říct proč. Já jsem na to v sobotu jednoduše neměl a slabost po antibiotikách byla s každým kilometrem čím dál tím více znát. Mareš měl kousek za námi odpadlého kolegu Kloučka, takže podle mého tak nějak jel/nejel/čekal. A Ježka jsem letos také viděl jet lépe. Buď se podvědomě šetřil na dojezd, nebo neměl svůj den, ale to jen odhaduji... V závěru bylo jasné, že to bude na spurta. Dojezd po asfaltě a mírně do kopce mi dával slušnou naději, že nebudu TRADIČNÄš poslední ze skupiny. Nakonec si pro druhé místo dosprintoval Mareš a pro třetí já. Posledního ze skupiny si tentokrát vyzkoušel Venca Ježek.

Na týmovém webu (AUTOHASEMTB.CZ) se píše o boji v celkovém pořadí KPŽ. Rád bych k tomu jen řekl, že když už jedu na závody, tak primárně proto, abych vyhrál a následné celkové pořadí v čemkoliv je věc kterou v závodě neřeším.

Až dojedu tak celkové pořadí prostě nějak vyplyne a je to přímo úměrné mému celoročnímu vystupování. Důležitější je pro mě pocit jaký mám po závodě. A v Jevišovce jsem měl pocit dobrý. Sice to na vítězství "nedalo", ale po nemoci to zase tak špatné není a dává mi to naději, že to příští víkend bude zase o něco lepší. Takže další závody zabojuji a uvidíme na koho to bude/nebude stačit. Moc už toho do konce letošní sezóny nezbývá.
Foto: VAH, Miloš Lubas

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.03 sekund 593,226 návštěv