18.12.2018 15:42:43
TOYOTA Dolák MTB tým - co je u nás nového?

Do sezóny 2012 vstupuje tým TOYOTA Dolák MTB jako nástupce týmu NISSAN Dolák. Už z názvu je patrné, že nejde o zcela nový tým, ale o skupinu závodníků kolem hlavního sponzora a velkého příznivce cyklistiky - pana Doláka. Ale nejde však o kosmetickou úpravu v názvu. Změn je více. Kromě organizačních změn v týmu se jedná především o návrat ke značce Toyota. Další novinkou jsou kola Francouzské značky LAPIERRE "přifouknutá" na 29", která budou doplněna výplety a galuskami, které nám do stejného rozměru "přifoukla" firma TUFO. Naprosto nový design dresů pro letošní sezónu navrhla a vyrobila firma ELEVEN, která také bude v letošní sezóně zajišťovat oblečení pro celý tým TOYOTA Dolák MTB. Další příjemnou změnou budou komfortní brýle značky OAKLEY, které pro tým dodala společnost Livemec.

Z původních partnerů pokračujeme ve spolupráci se značkou CRATONI, která se nám bude i nadále starat o ochranu našich hlav. Závodní i tréninkové "palivo" nám bude dodávat značka NUTREND u které jsme tankovali už v loňském roce.

news: web td.png

V nových týmových barvách bude o dobré výsledky opět bojovat početná skupina našich jezdců včetně elegantního Ladies týmu. V kategorii ELITE se za čest a slávu týmu poperou Honza Hruška společně s Ondrou Fojtíkem a Honzou Fojtíkem.

Celý tým TOYOTA Dolák (www.toyotadolakmtb.cz) se bude především prezentovat na seriálu Kolo pro život, kde by měl opět bojovat o přední umístění napříč všemi kategoriemi, včetně soutěže týmů. Samozřejmě se tým bude prezentovat i na dalších závodech jako jsou ČP v maratonu včetně MČR a ME v maratonu, seriálu Cyklomaraton Tour a také na extrémních závodech jako jsou Dolomitenman Adrenalin Cup a Bobr Cup a další.

Věříme, že letošní sezóna bude pro celý tým úspěšná a každý ze závodníků splní své plánované cíle. Většina našich členů neponechala svoji výkonnost náhodě a využila možnost přípravy v teple. Elitní část týmu se nahřívala dva měsíce na Španělském pobřeží. Další členové týmu polykaly kilometry na společném soustředění v Itálii.

news: 2012_Benidorm.jpg

K přípravě a cílům do sezóny 2012 nám řekli...

David Kníže:

S postupnou přípravou na sezonu jsem začal v prosinci. Vše probíhalo podle plánu, ale v lednu mi přípravu narušily vleklé a nepříjemné problémy se zuby, takže jsem se dostal do tréninkového deficitu, který jsem ale naštěstí dohnal na dvouměsíčním soustředění v Benidormu. A proč právě v Benidormu? Říká se, že Mallorca je nejvíc, ale Benidorm je ještě víc než nejvíc J Fantastické tréninkové podmínky, náročné terény, ideální a stálé počasí (během 2 měsíců pršelo jen jednou!) Za 2 měsíce jsem odtrénoval 193,5 hodin, natočil 5.700 km, nastoupal 78.500 m a spálil 12.8500 kilokalorií. Nejsou to žádná závratná čísla, ale oproti loňsku jsem přidal 800 kilometrů a vytvořil si pár osobáků na měřených úsecích, takže doufám, že se to v sezoně projeví;-) Vstupuju do své šesté sezony a v seriálu KPŽ, který je pro náš tým prioritou, chci pravidelně dojíždět v absolutním pořadí na hranici top10 a jako "prvoročák" vyhrávat v kategorii M30, v ostatních závodech bych se rád pohyboval na hranici top5. Ale největším a nejtěžším cílem je pro mě vyhrát MČR na Šele v kategorii M30.

Ondra Fojtík:

Mým hlavním cílem v letošní sezóně je uspět na Mistrovství republiky v maratonu a vylepšit loňské 4.misto, tomu jsem přizpůsobil přípravu.

Honza Fojtík :

S dosavadní přípravou na sezónu 2012 jsem rozhodně spokojen. Podzim a zima proběhla podle plánu, hlavně díky příznivému počasí. Většinu "moto hodin" jsem natočil venku na kole, nebo v hokejové výstroji na ledě. Na jarním soustředění v Benidormu jsem měl v plánu zapracovat hlavně na silové vytrvalosti v kopcích a to se povedlo. Mám z něj skvělý pocit. Jeden z mých hlavních cílů je umístění do pátého místa na MČR v maratonu, vyhrát jeden ze závodů KPŽ, nominovat se a vyhrát sprint na SP v Novém M.n.M. a celkově zvednout svůj výkonnostní standart.

Honza Hruška:

Do přípravy jsem letos naskočil o měsíc dříve (jako za dob silničářské přípravy) a snažil se postupně, ale cíleně zvedat základní vytrvalost (chůze, posilovna, běžky, kolo, sněžnice ...) Na soustředění v Benidormu jsem to v nekompromisních kopcích postupně přesunoval do silové vytrvalosti a závěr soustředění to bylo už jen ladění do ostrého tempa, což nebylo úplně bezbolestné L Ale díky stabilnímu počasí a motivaci co mám pro letošní rok se to dalo vydržet. Navíc mi můj Power Tap ukazoval docela slušný watty což je pro mě v tréninku jediné objektivní měřítko výkonnosti.

Cíl do sezóny je jasný - vyhrát co se jen dá... Dobře konkrétněji: Poprat se o celkové vítězství na KPŽ, vyhrát MČR v maratonu a na ME v maratonu dát bednu. Jsem si vědom, že to jsou cíle odvážné, ale pokud bude přát štěstí, zdraví a vyjde forma tak jsou splnitelné tak proč si dávat jen snadné... Tož sám su zvědavé J

news: 2012_Monaco_Chrudim_web.jpg

www.toyotadolakmtb.cz 12. dubna 2012, autor: TD, foto: TD a R. Sládek

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.03 sekund 593,212 návštěv