18.12.2018 14:47:31
První závody - první informace - první pocity...

Po Španělském soustředění (ke kterému chystám ještě za pár dnů také článek) mi začal závodní kolotoč. Po pravdě řečeno jsem do toho naskočil vcelku zostra. Za 12 dnů 4 závody (3.4. XC Chrudim - 2. místo, 7.4. CMT Okolovaltic - 5. místo, 10.4. XC Hradecký pohár - 1. Místo, 14.4. CMT Okolobudějc - 1. místo) a zatím to bylo vždy rychlejší než rychlé. Takže čundr s číslem na řídítkách se nekoná...

Začínám si zvykat na intenzitu, kterou jsem sice trénoval, ale závod je závod.

XC v Chrudimi a Hradecký pohár mi pomohlo oživit především techniku a snažil jsem se využít profil tratě pro trénink změn tempa.

Naopak CMT Okolovaltic (...aneb budeme si šetřit malé převodníky?!) byla ryze sprinterská záležitost na hodinku a půl mezi vinicemi kde jsem si pěkně roztočil nohy a i přes smůlu co jsem měl (nedobrovolná technická zastávka a tím pádem opuštění první skupiny s následnou "privátní časovkou" a dojížděním dopředu) jsem spokojený i s pátým místem.

KTFoto.com
Foto: KTFoto.com

No a na CMT Okolobudějc (...aneb hurá na Kleť a pro jistotu dvakrát!) jsem se těšil jako na závod, kde to bude v kopcích a zkusím si jak na tom jsem silově. Vzhledem k počasí co bylo hlášeno na sobotu považuji za prvním vítězstvím už jen fakt, že nepršelo (v té kose by to bylo fakt peklo) a organizátorovi Cyklomaratontour to vyšlo stejně dobře jako ve Valticích, kde si déšť počkal až na vyhlášení výsledků a pojídání těstovin, rýže atd. Druhé vítězství potom bylo už to závodní a musím říct, že se mi jelo vcelku dobře. S Vokrem (Tomáš Vokrouhlík) se nám relativně snadno povedlo ujet hned po startu a pak už to bylo jen takové vzájemné "zkoušení" jak se komu jede a jak to komu z nás dvou voní/nevoní :-) Ani jeden to nešetřil. Já přijel hlavně trénovat a tak i když nebyl důvod, tak jsem jel celý závod ostře.
Finále se rozhodlo až v závěru, kde jsme se s Tomášem začali zkoušet v krátkých výjezdech kolem řeky. Dojezd mi sice profilem moc nepřál (nejsem zrovna sprinter), ale Vokrouhlík měl drobné technické zaváhání v jednom singlu a tím pádem se to mezi námi "vyjasnilo" už před závěrečnou rovinkou. Takže vyvedený závod a navíc za sucha a v příjemném prostředí.
Foto: KTFoto.com

Videozáznam CMT Okolovaltic: CykloNovinky.cz
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.03 sekund 593,160 návštěv