18.12.2018 15:11:30
Jeden z vrcholů sezóny - Mistrovství Evropy v maratonu MALEVIL CUP

Tak máme za sebou jednu z nejprestižnějších akcí letošního roku. Mistrovství Evropy v domácím prostředí je velkou výzvou a motivací pro všechny domácí závodníky a jinak tomu nebylo ani u našeho týmu, který do boje vyslal Františka Štípka v kategorii M50 a kategorii Elite reprezentovali Ondra Fojtík v týmových barvách a Jan Hruška poprvé na horském kole měl tu čest obléknout reprezentační dres.

Trať Malevilu je jedna z nejtěžších a profil je nekompromisní. Bylo jasné, že bude rozhodovat především výkon, psychická odolnost a také díky množství kamenitých úseků tak i troška štěstí.

Večer před závodem dost zapršelo, což nepotěšilo mezi jinými i Honzu Hrušku, který věřil, že bude sucho. Ondrovi Fojtíkovi jako ostřílenému bajkerovi to náladu nijak nepokazilo. Ale déšť kopce "nespláchl" a tím pádem se na náročnosti neměnilo nic. Na startu se sešla konkurence, která slibovala zajímavý boj o medaile.



Hned od startu se jelo ostře a dlouho početná první skupinka byla dílem především hodně vyrovnané konkurence než důsledkem pohodového turistického tempa. Zhruba po hodině závodu dostal Jan Hruška STOPku v podobě defektu a nabraná ztráta při provizorní opravě a následném "doopravení" v oficiálním depu už byla natolik velká, že nezbylo nic jiného než se smířit s tím že je dobrý výsledek v nedohlednu.

malevil00"Zamrzí to. Chtěl jsem tady jet dobře, ale i když jsem nepodcenil prevenci a dal do galusek předem tmel, tak to nepomohlo a díra byla příliš velká. Pak se mi to povedlo píchnout ještě jednou, ale to už jsem bral díky tomu že jsem byl naprosto mimo hru v klidu a jen jsem chtěl za každou cenu alespoň dojet . Nicméně jsem nebyl jediný, kdo měl stejnou smůlu. Je to sport, který je dost závislý na fungování materiálu, takže se nedá nic dělat. Na druhou stranu to byl letos první defekt... Už jsem dávno pochopil, že jsou mnohem větší tragédie než nepovedený závod, ale je to škoda." řekl Honza po té, co dokončil závod s výraznou ztrátou na 32. místě. Dál čtěte ZDE


Více informací o dění v týmu naleznete na www.toyotadolakmtb.cz


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.04 sekund 593,191 návštěv