18.12.2018 14:47:45
KPŽ Kouty a ADRENALIN CUP

Nový závod seriálu Kolo pro život proběhl v Koutech nad Desnou a patřil profilově mezi ty náročné. Trať měla sice jen 45km, ale jeho převýšení a tropické počasí dalo zabrat snad opravdu každému. Nechyběli nekompromisní dlouhá stoupání, technické sjezdy po sjezdové dráze místního bikeparku a ani adrenalinové, rovné a extrémně rychlé sjezdy po lesních cestách kde někteří závodníci (vzorně vybaveni tachometrem) zaznamenali rychlosti přesahující 70km/h!

Samotný závod měl podobný průběh jako už několik posledních KPŽ. Kristian Hynek jako novopečený mistr Evropy si jel svůj závod a nenašel soupeře. Naši členové (tentokrát se nás nesešlo tolik) přežili opravdu úmorné sobotní vedro ve zdraví a s pocitem, že na trati nechali vše, co v nich bylo.

Zklamání netajil Jan Hruška, který dle svých slov chtěl jet rozhodně lépe. "Byla to v podstatě trať na mě. Jednoduchá, těžká, spravedlivá. Ale nohy netáhly, jak bych očekával. Takže to byla trápená a boj o bramborovou placku..."

Druhý den se v rámci KPŽ jel ještě závod ENDURO, kde jsme zastoupení neměli (naši členové tuto disciplínu moc nepraktikují) a také silniční závod do vrchu s cílem na horní nádrži přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. To si nenechal ujít náš Jan Hruška, pro kterého to bylo nostalgické vzpomínání na dobu, kdy bydlel v Dlouhé Loučce a trénoval pravidelně místní kopce mezi kterými patřily právě Dlouhé stráně mezi největší (nejen) tréninkovou výzvu.

Samotný závod se rozhodoval mezi Hruškou, Hynkem a Jobánkem kdy nejdříve nástupu Hrušky nestačil Jobánek a pak se mezi Kristianem a Honzou rozhodovalo, až v poslední části stoupání kde si Hynek udělal náskok, který mu stačil na výhru.

ELITE:

4. Jan Hruška

7. Ondřej Fojfík

10. Jan Fojtík

____________________________________________________________

SILNIČNÍ ZÁVOD DO VRCHU:

1. Kristián Hynek Česká spořitelna-Specialized 37 minut a 47 sekund

2. Jan Hruška TOYOTA Dolák MTB +11 sekund

3. Jan Jobánek Merida Biking +1:01


LADIES:

2. Bušková Leona (Z40-49)

3. Bártová Růžena (Z40-49)

12. Červinková Klaudie (Z19-29)


TRAŤ 27 km:

7. Bušek David (14-16let)

7. Panák Lukáš (17-22let)

O pěkné fotky se postaral (náš) Zbyněk Pánek a více jich naleznete - ZDE

A ještě ADRENALIN CUP 2012

Letošní Adrenalin Cup vypsaný opět jako Mistrovství republiky extrémních závodů štafet ( běh, paraglaiding, MTB, kajak) se letos postavilo celkem 44 týmů. Ideální počasí dovolilo i let padáčkářů a tím pádem nepřišli diváci o nejatraktivnější podívanou.

V týmu Opava Net (Robert Krupička, Michal Šotek, Jan Hruška a Kamil Mrůzek) se našemu Janu Hruškovi dařilo. Štafetu přebíral na první pozici a svoji část závodu (výjezd na Lysou horu a ostrý sjezd k přehradě Šance) zvládl jako druhý nejrychlejší cyklista za 01:28:52.

Díky tomu že ve výjezdu na Lysou horu (20km a 1300m převýšení) zajel jen o pár tisícin pomalejší čas než Jan Škarnitzl a v technickém sjezdu (13km s klesáním 980m) ztratil jen asi minutu mohl předat štafetu s dostatečným náskokem a jistotou, že si jeho tým jede pro titul Mistrů ČR v extrémním závodě štafet.

"Já si myslím, že jsme složili super tým, kterému to vyšlo. Robert to opravdu skvěle rozběhl a když jsem to dostal od Michala na prvním místě, věděl jsem, že musím jet hlavně na kopec šrot a dolů pokud udržím náskok tak hlavně opatrně, abych zbytečně neriskoval defekt, což bylo asi jediné co by nás mohlo připravit o prvenství. Kamil je ve formě a už si to pohlídal. Jsem rád, že můj poslední ostrý Adrenalin Cup jsme zakončili vítězstvím." dodává Jan Hruška.

TV záznam ČT4 sport: ZDE

Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.03 sekund 593,164 návštěv