18.12.2018 14:47:54
Okolo Pece a Královohradecká 50
Jeden z posledních závodních víkendů byl opět suchý a slunečný. Letošní podzim mi přijde až nadprůměrně teplý a podprůměrně srážkový. To ježdění na kole jen přeje.
V sobotu v Peci pod Sněžkou jsem si užil pohodový závod. Ono to bylo z mého pohledu spíše přátelské setkání a projetí na kole s ostřejším finišem. Samozřejmě zdravá prestiž je přirozená a základním principem sportu je vítězit, takže se bojovalo, ale hlavně se sešla příjemná parta cyklistických nadšenců a to byl asi hlavní důvod proč se mi sobota líbila.
Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Závodní kolotoč po Sudetech
I přesto, že se blíží konec sezóny a po Sudetech by se tělu i hlavě líbilo odpočívat tak jsem se dostal spíše do závodního kolotoče. Má to výhodu, protože takřka netrénuji a jen závodím nebo se rozjíždím nebo odpočívám... Tím že jsem na tom po mistráku výkonnostně dobře tak to nohám stačí a setrvačností se pomalu dostávám do výkonnostního útlumu. Až na vyjímky (cyklokrosaře) si myslím, že to dělají všichni a tím pádem klesá výkonnost všem zhruba stejným tempem na bod mrazu. Trénovat před podzimním volnem už nemá moc smysl, stačí se jen alespoň trochu udržovat a tím zpomalovat pád výkonnostiZvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
RALLYE SUDETY - MČR v maratonu
Dalo by se říct, že sobotou jsem na Rallye Sudety ukončil sezónu. Ještě mě samozřejmě závody čekají, ale tím, že jsem se tvrdě připravoval na tento závod, zbytek sezóny už jen dojezdím "ze setrvačnosti" a bez náročných tréninků.
Závod Rallye Sudety byl pro mě velká osobní výzva hned od jara, kdy jsem se dozvěděl, že to je zároveň MČR. Poslední měsíc kdy jsem se připravoval jsem nemyslel na nic jiného...

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Okoloprahy - MČR ½ maratonu
Tak jsem se dočkal mého prvního mistrovského tituly na MTB. Je sice pravda, že mistr v půlmataronu je Česká specialita nicméně pro silničáře to jistou váhu má. Navíc jsem přesvědčen, že kdyby se to nejelo na 50km ale na 100km dopadlo by to pravděpodobně hodně podobně.
Na startu bylo tentokrát nezvykle mnoho kvalitních závodníků co se přijeli poprat o medaile.

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Okolobrna - OMLUVA VŠEM
Hned druhý den po Varech mě čekal časově náročný přesun do Brna. Naštěstí bylo ve Varech sucho a noční mytí kola po příjezdu domů nedalo až tolik práce...
Brno byl závod co mi seděl. Opět sucho, dost asfaltu a štěrkové cesty mi vyhovuje. Největší problém v závodě byl nakonec start. Jelikož tradičně eliťáci moc neposlouchají rozpravu před startem tak jsme si na sebe upletli bič. Hned po startu jsme odbočili na opačnou stranu než jsme to zjistili a vrátili se na start tak tam už nikdo nebyl. Tím začala taková hromadná časovka a jízda zručnosti dohromady.

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Karlovarský AM bikemaraton
Se zpožděním jsem se dostal k okomentování mého posledního závodního víkendu. Na závody jsem jel v podstatě z plného tréninku. Měl jsem v plánu co nejvíce potrénovat v intenzitě což jde v závodě vždy lépe než v tréninku. Samozřejmě i pokud možno vybojovat výsledek, ale moc jsem si nevěřil.
O to více jsem byl překvapený že mi to "sedlo" a jelo se mi dobře. Trochu pro mě komplikace bylo, že startovala trať 50km a 100km společně.

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
BOBR BIKE
Tuto sobotu jsem si zazávodil na rodné hané. Není moc závodů co se jezdí blízko Dlouhé Loučky, kde jsem vyrůstal a také začínal s cyklistikou. O to raději jsem už před časem přijal pozvání na BOBR BIKE. Zatím jsem znal jen BOBR CUP, takže to pro mě byl další nový závod. I když to mám teď tak všelijak s tréninkem a zatím si více léčím kolena než kvalitně trénuji, neměl jsem ani pomyšlení,že bych nejel. Bylo mi jasné, že to bude bolet a Vokrouhlík byl můj favorit už před startem.


Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.03 sekund 593,168 návštěv