18.12.2018 16:08:38
MS v maratonu 2009
Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že se nominuji v nějaké disciplíně na biku na MS asi bych mu nevěřil. O to víc mě mrzí, že když jsem tuto nabídku dostal od pana Slavíčka tak jsem ji dnes večer po velkém zvažování musel nakonec odmítnout. Hlavní a jediný důvod je naražené především pravé koleno. Úraz z ČP v maratonu v Písku je třeba doléčit.


Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Havex MTB
I přestože jsem se v neděli ráno probudil s opuchlými koleny rozhodl jsem se jet do Vrchlabí na HAVEX MTB, kde jsem přislíbil účast již před časem. Netušil jsem jak budou kolena snášet zátěž, ale bral jsem to jako malý test v jak vážném jsou stavu. Kupodivu při nižší zátěži jsem o naražených kolenou ani nevěděl nicméně jakmile jsem dal těžší převod zranění se nekompromisně ozvalo. Celý závod jsem musel jet spíše lehčí převody a v závěru jsem každé ostřejší šlápnutí dost cítil...

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Písek ČP v maratonu

Po týdnu bez trénování jsem opět naběhl do závodů. Na programu byl předposlední závod ČP v maratonu, který se konal v Písku. Relativně lehká trať mi po týdenním flákání docela vyhovovala. První hodina a půl závodu se mi jelo kupodivu lépe než bych čekal a i přestože jsem 14dnů nejezdil žádnou intenzitu tak mi ostřejší úseky nedělaly větší problémy. V podstatě to bylo takové rychlejší ježdění lesem se startovními čísly. O to větší zvrat následoval při nájezdu do druhého kola.

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Okoloústí - ČP v maratonu
Nedělní závod byl pro mě posledním v této části. Je na čase odpočinout a pak začit pořádně trénovat. Od jara závodím v podstatě každý víkend a nebyl skoro žádný prostor na nějaké kvalitní trénování. Je to takový začarovaný kruh: ZÁVOD - VYJETÍ - VOLNO - NÄšCO RYCHLÉHO - RÁDOBY VYTRVALOST - VOLNO - ROZJETÍ - ZÁVOD a tak pořád dokola... Už jsem na sobě začal cítit únavu a vzhledem k tomu ze sezóna ještě nekončí mám v plánu minimálně týden nesednout na kolo! Pravděpodobně mě budou po takovém odpočinku první závody pěkně bolet...
Ústí jsem jel také už částečného volna a vzhledem k tomu jak to byl těžký a díky terénu a převýšení i dlouhý závod byla to skoro výhoda

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Okoloplzně - ČP půlmaraton
Mám za sebou další závod, který jsem jel na "slepo". I když jedu druhou sezónu tak je stále dost závodů, které jsem nejel a tudíž jsem odkázaný jen na informace o trati z propozic a od kamarádů co to už jeli. Na jednu stranu to má výhodu, že si nemusím moc lámat hlavu s tím co mě čeká. Na stranu druhou znalost tratě je vždy velká výhoda. Vzhledem k tomu, že to byl další víkend, který cyklistice moc nepřál tak to byl opět závod na blátě.

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Praha - Karlštejn Tour
Karlštejn se jel stejně jako v loni v ostrém tempu hned od startu. Výjezd z dostihového oválu byl přes písečný pruh který byl nepříjemný a kdo chtěl mít dobrou pozici a neriskovat pád musel jet mezi prvními. Po deštích nebyl terén kupodivu mokrý a stihl vcelku vyschnout. Jediná část kde bylo více bláta byla až v závěru, ale díky tomu že začalo pršet to začalo dost klouzat i na asfaltě.


Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Drásal
Teprve dnes jsem se dostal ke komentáři k Drásalovi, protože až v neděli jsem se vracel domů a zprovozňoval jsem dokonale zabláceného bika. Navíc jsem si v pondělí ještě střihnul maraton ve Vysoké nad Jizerou (Krkonošský pohár). Mimochodem pěkný, těžký závod ale také tam byli úseky kde se brodilo bláto stejně jako na Drásalovi.

Zvolte odkaz "Přečíst vše" pod tímto textem ...
Partneři

Zastoupení značek

Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Vygenerované za: 0.05 sekund 593,233 návštěv